Ceturtdiena,  13. decembris,  2018
 
Vārda dienas:   Lūcija, Veldze
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-1.1°C
bezvējš
   

  Kanādas vēstnieks viesojas Saldū

  16. novembris 2017, 10:59 2017 drukāt
  Vieta: Saldus novads
  15. novembrī Saldū viesojās Kanādas vēstnieks Alans Ozērs (Alan Hausser).
  Vēstnieka vizīte sākās Saldus novada pašvaldībā, kur notika pieņemšana pie novada domes vadības. Vizītes mērķis bija iepazīstināt Saldus novada pašvaldību un tās uzņēmējus ar nesen parakstīto brīvās tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu un Eiropas Savienību.

  Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš uzsvēra, ka Saldus novadā ir gana daudz rūpniecības uzņēmumu, kuriem šis nolīgums varētu būt aktuāls, savukārt, priekšsēdētāja vietnieks Māris Zusts atgādināja, ka Saldus novada pašvaldībai viena no prioritātēm ir ekoloģija un vides tīrība, kā arī uzdeva jautājumus par nolīguma nosacījumiem. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Saldus un Brocēnu biedru atlases vadītāja Kristiāna Ābola informēja vēstnieku par uzņēmējdarbības vidi Saldus novadā.

  Turpmākais vēstnieka ceļš veda uz mūsu kaimiņu novadu, kur tika apmeklēta SIA “Cemex” ražotne – šī vizīte bija īpašs lūgums no vēstniecības puses, un SIA “Cemex” pārstāvji laipni piekrita uzņemšanai. Viens no lielākajiem pārsteigumiem šajā dienā bija nākamais pieturas punkts – Druvas vidusskola. Vēstnieks uzrunāja divpadsmito klašu skolēnus, kuri labprāt iesaistījās diskusijā par Kanādu un sev interesējošiem jautājumiem. Skolas apskati vadīja viens no spējīgākajiem skolas skolēniem, kas padarīja stāstījumu ļoti personīgu. Pēc tam vēstnieks devās uz J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, kur vēstniekam kā mākslas mīļotājam bija patiess prieks redzēt to, ka arī ārpus Rīgas iespējama kvalitatīva muzeja izveide ar nenovērtējamām kolekcijām.

  Lai iepazīstinātu viesus ar Saldu nedaudz tuvāk, Saldus novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Ilze Kronberga pavadīja delegāciju īsā, bet vērtīgā braucienā, apskatot jaunākos infrastruktūras projektus Saldus pilsētā.

  Otrs uzņēmums, kuru apskatīja vēstnieks, bija SIA “Canelle Bakery”, kurš jau šobrīd aktīvi nodarbojas ar eksportu. Ozēra kungs atzinīgi novērtēja uzņēmuma plānus eksportēt arvien vairāk, īpaši aicinot apsvērt eksporta iespējas arī uz Kanādu, kā iespējamo jauno galamērķi, ņemot vērā jaunā nolīguma nosacījumus.

  Vizītes noslēgumā bija skaistas bijušā Kanādas vēstnieka foto izstādes “Arktikas noslēpumi” atklāšana Saldus Mūzikas un Mākslas skolā. Izstādi varēs apskatīt līdz decembra vidum.
   
  Saldus novada pašvaldība pateicas ikvienam, kurš palīdzēja šīs vizītes tapšanā un norisē!


  Informāciju sagatavojusi:
  Dina Neimeta
  Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs”
  sabiedrisko un starptautisko attiecību speciāliste
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Decembris 2018
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  03
  24


   

  Saldus Novada Vēstis
  2018. gada 29. novembris


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017