Trešdiena,  19. decembris,  2018
 
Vārda dienas:   Lelde, Sarmis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-3.8°C
bezvējš
   

  Saldū patriotiskā svētku noskaņā aizvadīta Lāčplēša diena

  11. novembris 2017, 22:08 2017 drukāt
  Šogad Lāčplēša diena Saldus pilsētā tika veidota “Sudrabota saule lēca” tematikā. Saule – tas nav tikai spīdeklis debesu velvē. Saule – tā ir sākums cilvēkam, cilvēcei, tautai.
  Saule – tā ir sākums cilvēkam, cilvēcei, tautai. Koncertā tika izstāstīts karavīra stāsts, viņa pārdzīvojumi, ilgas pēc mājām un kara nežēlīgais liktenis. Stāstu palīdzēja veidot pasākuma vadītājs Uģis Jēkabsons, soliste Dace Tapiņa, grupa “Jauno Jāņu orķestris”, deju soliste Maira Šimkus, DK “Sadancis” (vadītājs Dzintars Kaksis) un DK “Jaunauce” (vadītāja Ingūna Balcere). Jaunrades deju radošā horeogrāfija – Dzintars Kaksis, Maira Šimkus, Inguna Balcere, Rūta Pintele, Edīte Irbe.

  Uzrunas klātesošajiem teica Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas vēstures skolotājs Aivars Tērauds, Zemessardzes nodrošinājuma bataljona, nodrošinājuma rotas komandiera, virsleitnants Sandris Tiltiņš.

  Pasākumu papildināja piemiņas lāpu gājiens, kas Saldus pilsētā tiek rīkots ik gadu. Tradicionāli tika veidoti arī sveču ceļi, kas rada īpaši patriotisku un vienotu noskaņu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Sveču ceļi kā saules stari savijās O. Kalpaka laukumā. Īpaša pateicība Saldus pamatskolai, Saldus vidusskolai, Saldus Tehnikumam, Saldus pašvaldības Druvas vidusskolai, Saldus vakara vidusskolai, Cieceres internātpamatskolai, Saldus sporta skolai, Saldus novada pašvaldībai, Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” un visiem pārējiem, kas piedalījās gaismas ceļu veidošanā.

  Jau trešo gadu Saldus pilsētu rotāja pasākuma tematiskā projekcija uz ēkas fasādes. Projekcija radīta, iekļauties šī gada Saldus pilsētas Lāčplēša dienas tēmā – “Sudrabota saule lēca”. Projekcijā simboliski attēlots puzurs, kas kādreiz rotāja katra latvieša māju, kā arī austoša saule kā gaismas, siltuma, cerības un mīlestības simbols.  Projekcijas pamatā ir īpaši veidota video-partitūra, kas paredz, ka kustīgie attēli uz ēku fasādes izgaismojas secīgi, veidojot savdabīgu gaismas spēli.

  Par radošajām darbnīcām rūpējās JIC “Šķūnis” jaunieši, un siltu tēju katram pasākuma apmeklētājām bija sarūpējuši zemessargi.

  Video projekcijas tika papildinātas ar īpaši piemeklētu muzikālo fonu, kas paspilgtināja apmeklētāju līdzi pārdzīvojumu un radīja svinīgu noskaņu.

  Lāčplēša diena Saldus pilsētā ir īpašs pasākums, kurā ikviens apmeklētājs tiek rosināts novērtēt mūsu valsti, brīvību un tautu.

  Pasākumu atbalstīja Saldus novada pašvaldība, rīkoja Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs”.

  Foto no pasākuma skatīt šeit.
  Foto: p/a "Saldus TIKS centrs" un Māris Grasmanis

  Informāciju sagatavojusi:
  Zita Stromčinska, p/a "Saldus TIKS centrs"
  kultūras projektu vadītāja
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Decembris 2018
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  03
  24


   

  Saldus Novada Vēstis
  2018. gada 17. decembris


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017