Svētdiena,  21. oktobris,  2018
 
Vārda dienas:   Severīns, Urzula
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-0.6°C
bezvējš
   

  Savā filantropijas mirklī pulcējas LU fonda stipendiāti

  17. novembris 2017, 14:39 2017 drukāt
  Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenāti un draugi 14. novembrī pulcējās LU Lielajā aulā, lai sveiktu jaunos 2017./2018. akad. gada stipendiātus.
  94 studenti no LU un citām Latvijas augstskolām šogad saņēma 25 LU fonda administrētās stipendiju kopas, t.sk. 6 jaunizveidotas kopas.

  “LU ir ļoti daudz un dažādu mecenātu, un ikkatrs no šiem mecenātiem ir milzīgas pateicības un apbrīnas vērts, jo viņi dara vai ir izdarījuši to, ko spēj tikai retais - atdot daļu no saviem darba augļiem citiem,” tā raksta LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studenta, Kristapa Morberga stipendijas ieguvēja Zane Kalniņa.

  Katru gadu ar īpašu prieku un pozitīvām sajūtām tiek gaidīts stipendiātu sumināšanas pasākums, kam šogad bija nozīmīgs nosaukums – “Mans filantropijas mirklis”, tādējādi simbolizējot lepnumu, ka jaunieši kļuvuši par LU fonda stipendiātiem. Stipendijas saņēma ne tikai perspektīvākie un mērķtiecīgākie LU studenti, bet arī 10 studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, ieskaitot 6 jauniešus, kam tika piešķirta dižmecenāta Kristapa Morberga stipendija, un 4 novadu pašvaldību stipendiāti. Plašajam LU fonda stipendiātu pulkam pievienojās arī vairāki Jelgavas, Saldus, Salaspils un Engures novadu pašvaldību jaunieši, kuri studijas uzsākuši Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (LLU) un Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Prieks, ka vairāki studenti kļuvuši par stipendiātiem vairākkārt, tādējādi apliecinot un stiprinot akadēmisko izcilību.

  Stipendiāti - intektuālās elites virzītājspēks
  Pasākuma vadītāji bija vairākkārtējie stipendiāti Undīne Svelpe (P.Avena labdarības fonda “Paaudze” Izcilības stipendijas ieguvēja) un Roberts Rasums (E.Felsberga piemiņas stipendijas ieguvējs). U.Svelpe dalās savā pieredzē: “Man gods būt par divkārtējo stipendiāti, izjutu prieku pacilāti iznākt skatuves priekšā un saņemt diplomu. Uzreiz izjutu piederības sajūtu LU fondam un Universitātei. Vadīt pasākumu kopā ar kolēģi Robertu bija aizraujoši, ne tikai tāpēc, ka pratām improvizēt un pasmaidīt kopā uz skatuves; bet arī atradām kopīgu valodu savā starpā un ar skatītājiem.” Savukārt LU fonda Izpilddirektore un valdes locekle Laila Kundziņa-Zvejniece novērtē esošo sadarbību: “Esmu gandarīta par esošo un bijušo stipendiātu atsaucību, līdzdarbojoties dažādu LU un LU fonda pasākumu organizēšanā. Tas nozīmē, ka stipendiāti un absolventi novērtē ne tikai mantisko pusi, saņemot stipendiju, bet arī šo īpašo saikni, kas rodas brīdī, kad stipendijas pretendents saņem no LU fonda ziņu: “Apsveicam! Tev ir piešķirta LU fonda mecenāta stipendija!”.

  Stipendiātu sumināšanas pasākums ir spēcīgs apliecinājums tam, ka stipendiāti novērtē to, ka ir kļuvuši par intelektuālās elites virzītājspēku.”
  Aicinām iepazīties ar pasākuma fotostāstu, kā arī katra stipendiāta sasniegumiem LU fonda mājaslapā.

  Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada. Tā ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.
   
  Informāciju sagatavojis Latvijas Universitātes fonds
   
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu
  < Oktobris 2018 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  03
  07
  08
  22
  29


   

  Saldus Novada Vēstis
  2018. gada 11. oktobris


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017