Projekti

Project Featured Image

Strauta foreles un taimiņa dabiskās atražošanās iespējas Paksītes upē izmaiņu novērtējums 2021

Iesniedzējs
Saldus novada pašvaldība
Partneri

Biedrība “Saldus makšķernieku klubs”

Projekta statuss
Tiek realizēts
Kontaktpersona

Ginta Andersone
tālr. +371 26521488
ginta.andersone@saldus.lv

Mērķi un uzdevumi

Veikt pētījumu un novērtēt Paksītes potenciālu strauta foreles un taimiņa dabīgās atražošanas nodrošināšanā un tā izmaiņu novērtējums

Finansējums

Kopējās izmaksas 5270,77 EUR, kur Zivju fonda finansējums 4638,28 EUR, bet Saldus novada pašvaldības finansējums 632,49 EUR

Galvenās aktivitātes

Projekta ietvaros plānots izpētīt aptuveni 10 km garu Paksītes lejteces posmu no vietējas nozīmes autoceļa pie Valku un Vālodžu mājām līdz ietekai Ciecerē. Izpētes laikā šajā posmā plānots veikt upes stāvokļa novērtējumu, izmantojot River Habitat Survey metodi, izmērot taimiņu dzīvotņu indeksu jeb Trout Habitat Score un veicot zivju uzskaiti vismaz 6 parauglaukumos raksturīgākajos ūdensteces posmos. Biedrība „Saldus makšķernieku klubs” sniegs izpētes veicējiem informāciju par upi un izpētes laikā praktiski palīdzēs pētniekiem. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, tiks sagatavots ziņojums par izpētes rezultātiem. Ziņojumā ir plānots iekļaut gan apsekotā upes posma pašreizējā stāvokļa aprakstu, izmaiņu novērtējumu un taimiņu/strauta foreļu dabiskās atražošanās potenciāla novērtējumu dažādās šī posma daļās, gan arī faktisko taimiņu/strauta foreļu dabiskās atražošanās potenciāla izmantošanu un iespējām/pasākumiem dabiskās mazuļu produkcijas palielināšanai.

Pēc projekta ziņojuma sagatavošanas plānots noorganizēt publisku diskusiju par Saldus novadā veiktajiem zivju resursu izpētes projektiem. Piedalīties diskusijā tiks aicināti pašvaldības pārstāvji, makšķernieki un citi interesenti.

Papildus informācija

Projekta īstenošanas laiks no 2021. gada 1. jūnija līdz 2021. gada 29. oktobrim.


Paksītes upes un tās zivju faunas izpētes darbu gala ziņojums

Atpakaļ

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: