Projekti

Project Featured Image

Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi Pakuļu ūdenskrātuvei, 2021

Iesniedzējs
Saldus novada pašvaldība
Partneri

Biedrība “Saldus makšķernieku klubs”

Projekta statuss
Tiek realizēts
Kontaktpersona

Ginta Andersone
tālr. +371 26521488
ginta.andersone@saldus.lv

Mērķi un uzdevumi

Iegūt datus par Pakuļu ūdenskrātuves zivju, zooplanktona, zoobentosa un ūdens kvalitātes stāvokli 2021.gadā un izpētes rezultātiem un 2017. gada izpētes rezultātiem izstrādāt rekomendācijas ūdenskrātuves tālākai ekspluatācijai.

Finansējums

Kopējās izmaksas 3872,00 EUR, kur Zivju fonda finansējums 3346,08 EUR, Saldus novada pašvaldības finansējums 425,92 EUR, biedrības “Saldus makšķernieku klubs” finansējums 100,00 EUR.

Galvenās aktivitātes
  1. Veikt kontrolzveju ar tīkliem un citām zinātniskajām zvejas metodēm.
  2. Iegūt datus par zivju sugu relatīvo īpatsvaru ūdenskrātuvē, zivju barošanos un augšanu.
  3. Lai novērtētu zivju dabīgās barības bāzi, paralēli zivju krājumu izpētei ievākt arī zooplanktona un zoobentosa paraugus. No ievāktajiem paraugiem analizēt zooplanktona un zoobentosa organismu skaitu un organismu biomasu.
  4. Ūdenskvalitātes novērtēšanai veikt datu par ūdens kvalitāti ievākšana 6 stacijās. Katrā paraugā jānosaka pieci parametri (kopējais slāpeklis, fosfātjonu fosfors, kopējais fosfors, nitrātjonu slāpeklis, nitrītjonu slāpeklis). Papildus ik pēc 0,5 metriem jānosaka izšķīdušais skābekļa daudzums, temperatūra un pH. Apkopot biedrības “Saldus makšķernieku klubs” iegūtos Pakuļu ūdenskrātuves un tajā ietekošo upju ūdens kvalitātes datus.
  5. Apkopojot datus no kontrolzvejas, barības bāzes izpētes, ūdens kvalitātes izpētes kā arī pieejamajiem dokumentiem, izstrādāt zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus, kur iekļautas rekomendācijas ūdenskrātuves tālākai zivsaimnieciskajai ekspluatācijai.

Darbu izpildi veic tirgus izpētes rezultātā piesaistītā organizācija SIA “Saldūdeņu risinājumi”, ar atbilstošiem jomas speciālistiem-biologiem. Darbu veikšanas uzraudzībā piedalās pasūtītāja pārstāvis un sadarbības partnera, biedrības “Saldus makšķernieku klubs”, pārstāvis.

Pēc projekta ziņojuma sagatavošanas plānots noorganizēt publisku diskusiju par Saldus novadā veiktajiem zivju resursu izpētes projektiem. Piedalīties diskusijā tiks aicināti pašvaldības pārstāvji, makšķernieki un citi interesenti.

Papildus informācija

Projekta īstenošanas laiks no 2021. gada 1. jūnija līdz 2021. gada 29. oktobrim.


Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi Pakuļu ūdenskrātuvei

Atpakaļ

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: